De Taj Mahal is niet zomaar een monument; het is een van de meest iconische symbolen van India en staat wereldwijd bekend als een meesterwerk van liefde en architectuur.
Ik heb dit prachtige bouwwerk al meerdere keren mogen aanschouwen. En iedere keer word ik er weer door geraakt. Net als de overige 2 miljoen bezoekers die de Taj Mahal jaarlijks komen bewonderen. Een bezoek aan dit wereldwonder wordt dan ook zelden overgeslagen tijdens onze rondreizen door India. Hier lees je alles wat je moet weten over de Taj Mahal en praktische tips om je bezoek aan Agra onvergetelijk te maken!
De Taj Mahal is een graftombe in de Noord-Indiase stad Agra gebouwd in de zeventiende eeuw in opdracht van Sjah Jahan, een grootmogol. Hij liet het monument bouwen uit liefde voor zijn echtgenote Mumtaz Mahal, die in het kraambed was gestorven. De Taj Mahal is gebouwd in mogulstijl; een combinatie van de hindoeïstische en boeddhistische architectuur. Het monument is helemaal van wit marmer en is versierd met ingelegde stenen. Tevens is het helemaal symmetrisch en dit beeld wordt versterkt door de tuin en de vijver die voor het gebouw ligt. Het is een van de bekendste gebouwen op de Werelderfgoedlijst van UNESCO.
Tijdens een rondreis India plannen we een bezoek aan de Taj Mahal zo vroeg mogelijk voor onze reizigers, bij zonsopgang. Het monument kleurt dan roodgoud en verandert afhankelijk van het licht in tinten van goud of parelmoer. Bovendien is het op dat tijdstip vaak rustiger, waardoor het een nog bijzondere ervaring wordt. Maar ook bij zonsondergang is de Taj Mahal indrukwekkend.
Interessante links: Audiotour Taj Mahal & De Taj op de Werelderfgoedlijst
Het echte hoogtepunt is natuurlijk de Taj Mahal, maar ook het indrukwekkende Agra Fort is zeker een bezoek waard. Verder is er eigenlijk niet heel veel te doen in Agra, en daarom raad ik aan er niet langer dan 1 nacht te verblijven. Ook qua hotels zijn de mogelijkheden gelimiteerd, de meeste hotels hebben weinig sfeer of zijn heel erg duur zoals het Oberoi Amarvilas. Al heb ik recent het geluk gehad hier te mogen overnachten en dat was wel echt een bijzondere ervaring. Alleen al voor het uitzicht op de Taj en het golfkarretje wat je er vroeg in de ochtend naartoe brengt. Zelf vind ik Ekaa Villa & Kitchen erg leuk.
Het beste restaurant van Agra is Esphahan in het Oberoi Amar Vilas. Reserveren is noodzakelijk. Liever iets minder duur eten? Ga dan naar Pinch of Spice. Mijn favoriet is de Butter Chicken. Tot slot nog een shopping tip voor Agra: Fab India! Voor leuke en betaalbare beautyproducten, kleding en woonaccessoires.